1.1 Partnerstvá LEADER = šanca pre vidiecke regióny – Dňa 19.9.2024 sa uskutočnila konferencia pre zástupcov SK a PL subjektov z verejného, podnikateľského a občianskeho sektora z okresov Vranov nad Topľou a Stropkov (SK) a z gmín Bukowsko, Besko, Rymanów a Zarszyn (PL). Predmetom konferencie bola prezentácia skúseností z fungovania miestnych akčných skupín a implementácie stratégií rozvoja slovenských a poľských vidieckych regiónov cez partnerstvá LEADER v programovacom období EÚ 2014-2020. Konferencie sa zúčastnilo 48 osôb, v tom 22 zástupcov SK a 16 zástupcov PL subjektov, 6 lektori, 1 moderátor, 1 tlmočník a 2 zamestnanci MAS Pod hradom Čičva (projektový tím).
1.2 Čo dal LEADER Poľskému vidieku – V dňoch 9.-10.10.2024 sa uskutočnila študijná cesta zástupcov SK subjektov v území LGD Dorzecze Wisloka. Obsahom cesty boli návštevy rôzny miest za účelom prezentácie výsledkov projektov realizovaných cez program LEADER v programovacom období EÚ 2014-2020. Študijnej cesty sa zúčastnilo 20 osôb, v tom 19 zástupcov SK a 1 koordinátor úlohy (manažér MAS Pod hradom Čičva).
1.3 Gazdova výzva – V dňoch 11.-12.11.2024 sa uskutočnilo formačno-motivačné stretnutie zástupcov SK a PL subjektov. Účelom stretnutia bolo zbližovanie sa účastníkov, motivovanie do spolupráce a analyzovanie problémov územia MAS Pod hradom Čičva a LGD Dorzecze Wisloka. Stretnutie malo podobu animačných aktivít a riadených diskusií, vedených externými expertmi. Stretnutia sa zúčastnilo 22 osôb, v tom 15 zástupcov SK subjektov a 3 zástupcovia PL, 2 externí animátori, 1 externý spracovateľ Plánu cezhraničnej spolupráce a 1 koordinátor úlohy (manažér MAS Pod hradom Čičva). Výstupom zo stretnutia je tiež čiastková analýza problémov a potrieb území partnerov projektu.
1.4 Krst rozšírenia MAS Pod hradom Čičva – Dňa 30.1.2025 sa uskutočnilo zhromaždenie zástupcov SK a PL subjektov. Hlavným predmetom zhromaždenia bolo schválenie rozšírenia partnerstva MAS Pod hradom Čičva o subjekty z okresu Stropkov. Zhromaždenia sa zúčastnilo 43 osôb, v tom 38 zástupcov SK subjektov, 4 zástupcovia poľských subjektov a 1 koordinátor úlohy (manažér MAS Pod hradom Čičva). V prednáškovej časti odzneli 4 prezentácie na témy: priebeh a výsledky doterajšej realizácie projektu, prezentácia výsledkov cezhraničnej spolupráce slovenských a poľských subjektov na územiach okresov Vranov nad Topľou, Stropkov a gmín Bukowsko, Besko, Rymanów a Zarszyn, výsledky a schválenie rozšírenia územia MAS Pod hradom Čičva o 20 obcí okresu Stropkov. Kultúrna časť zhromaždenia obsahovala hudobné vystúpenia ZUŠ Stropkov, filmový dokument o výstavbe vodnej nádrže Veľká Domaša a dramaticko-spevácky blok v podaní Folklórnej skupiny Stropkovčan.

Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou v rámci programu Interreg Poľsko – Slovensko 2021 – 2027